
Vathy Zsuzsa Ki nevet a végén? Válogatott novellák és kisregények
600
FtKategória:
Feladás dátuma:
márc 15., 18:50Tulajdonságok
újszerű
Egyéb
Keménytáblás
Magyar
Leírás
Vathy Zsuzsa Ki nevet a végén? Válogatott novellák és kisregények
A megáradt Duna három méterrel a börtön ablaka alatt folyt el, hullámzott, csobogott. Attila negyedik éve rab, és még nyolc éve van hátra kifűrészelte ablaka rácsát, majd sötétedés után, előre eltervezett mozdulatokkal, ruhástul, bakancsostul belevetette magát a Dunába. Kiszámította, negyven métert kell úsznia víz alatt, hogy kikerüljön az őrök látótávolságából. De miért ne? Tud ő ennyit víz alatt úszni, akkor is, ha több mint három éve nem próbálta, ha tizennégy fokos a víz, akkor is. Kötött pulóvere háromszor beleakadt a szögesdrótba, a lába görcsöt kapott, de kijutott a reflektorok fényköréből.
Elérni a sziget csúcsát, utána át, a túlsó partra, Tahitótfaluba. Ha már ott lesz, megnyerte az első játszmát. Vihar jön, jeges zápor, mennydörgés és megint izomgörcs, reszketés, de szerencsére már a szigeten van, egy gyümölcsösben, a fákat koronájukig ellepi a víz.
Vathy Zsuzsa első novellája 1968-ban jelent meg az Új Írásban, első kötete 1970-ben a Magvető Kiadónál. Vegyészmérnöki pályáját ezután felcserélte az újságíróival. Először üzemi lapoknál, majd országos lapoknál dolgozott. 1992 óta szabadúszó író. Novellái, kisregényei és szociográfiai írásai jelentek meg az elmúlt években.
József Attila-díjas, Márai-díjas, Príma-díjas.
Legutóbbi kötetei: Angyalhíd (2003), Herend az más (2006), Életünk, halálunk (2007), Angolpark (2009), Columbo autója (2011), Kávérajzok (2013), Az élet vásárcsarnoka (2015).
Úgy gondolom, az ember csak akkor olvassa újra korábbi írásait, ha valami oka van rá. Az elmúlt negyvenöt év elbeszéléseit, kisregényeit én azért olvastam el, mert ki akartam válogatni azokat, amelyekről azt gondolom, hogy akár a fiatalok, akár a velem egykorúak, ha elolvassák őket, megértik, vagy újra átélik a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas éveket
Helikon, Budapest, 2016
496 oldal keménytáblás ISBN: 9789632277721
Hasonló hirdetések
Ez is érdekelhet
Jófogás mobil applikáció
Keresett márkák
trabant
mini cooper
jbl
forza horizon 4
nintendo switch
samsung galaxy s10
lego friends
xbox one
husqvarna
mayo chix
iphone 11
iphone se
xiaomi mi 10
ps5
bonprix
bershka
tchibo
honfoglaló
kika
cropp
xiaomi redmi note 9 pro
miután
brawl stars
xbox series x
crystal nails
amerikai staffordshire terrier
iphone 11 pro
airpods
samsung tv
playstation 5
gamestar
iphone xr
apple watch
huawei p30 lite
samsung galaxy a51
iphone x
labrador
iphone 6s
husky
maine coon
ps4
iphone 7
iphone xs
ipad
iphone 8
Népszerű kategóriák
eladó lakás
monitor
téli gumi
ingyen elvihető
trambulin
elektromos roller
mosogatógép
puzzle
eladó lovak
laptop
eladó ház
okosóra
francia bulldog
használt autó
számológép
szinoníma szótár
konyhabútor
sakk
szájmaszk
halloween tök
mikrohullámú sütő
trapézlemez
adventi koszorú
elektromos kerékpár
kerti bútor
térkő
kávéfőző
számítógép
menyasszonyi ruha
futópad
gördeszka
tolóajtó
bluetooth fülhallgató
könnyűszerkezetes ház
dohányzóasztal
bejárati ajtó
kanapéágy
hintaágy
bicikli
diego szőnyeg
használt laptop
faház
hdmi kábel
aroma diffúzor
gáztűzhely
roller
tengerimalac
magaságyás
függőfotel





