Kategória:
Feladás dátuma:
aug 9., 22:12Természetismeret 5. Tankönyv (Rieder Éva-Köves József) 1997 (3.kiadás)
az általános iskola 5.osztálya számára
jó állapotú de nem hibátlan
enyhén vannak benne firkák és aláhúzások grafitceruzával
lapok teteje hullámos és halványan foltos, előzéklapok halványan foltosak
Kiadó : Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. , Budapest
Kiadás Éve : 1997 , 3.kiadás
Nyelve : Magyar
Azonosító : ISBN 963 18 7949 6 , raktári szám: 536
Típus : tankönyv általános iskola 5.osztály
Oldalak száma : 228 oldal a borítóval együtt
Mérete : 24 x 17 x 1.5 cm és 390gramm
Készítette : Reálszisztéma Dabasi Nyomda Rt. (97-0131)
Eredeti ára : ???.- Ft
tartalom :
Bizonyára gyakran rácsodálkoztatok már a természet sok-sok jelenségére, melyek körülöttetek megfigyelhetők, amelyekkel a tankönyvek is szeretnének megismertetni Benneteket. Ebben a tanévben a természetismeret terén is egy újabb lépést teszünk előre.
Eddig lakóhelyünk környezetével, a gyümölcsössel és a zöldségeskerttel, néhány háziállattal és szántóföldi növénnyel ismerkedtetek meg. Foglalkoztatok Földünk mozgásaival, megtanultátok a térkép használatát, és ennek segítségével gondolatban bejártátok hazánk tájait.
Az 5. osztályban folytatjuk a közeli és a távolabbi természeti környezet megismerését. Célunk az, hogy megalapozzuk a 6. osztály biológiájának és földrajzának tanulását.
Bővülnek majd ismereteitek az élővilágról. Találkozhattok hazánk növény- és állatvilágának jellemző képviselőivel, ezek élőhelyeivel: erdőségeink, rétjeink, valamint vizeink és vízpartjaink élővilágával. Megtanuljátok, hogy az életközösségekben minden élőlény hasznos, még akkor is, ha egyik-másik nem is tetszik Nektek annyira.
A földrajz keretében megismerkedtek a világrészekkel és az óceánokkal, a térképen való alaposabb tájékozódás céljából pedig a földrajzi fokhálózattal. Foglalkoztok majd több földrajzi alapismerettel úgy, hogy azokat hazánkra, valamint földrészünkre, Európára vetítjük ki. így megtárgyaljátok Európa különböző éghajlatainak jellemzőit, hazánk és Európa hegységeinek és alföldjeinek kialakulását, s ezzel kapcsolatban a földfelszínt formáló erőket Foglalkoztok majd a folyókkal és a tavak keletkezésével is, ezzel kapcsolatban a Balaton múltjával, jelenével és jövőjével.
A tananyag arra ösztönöz, hogy mindent jól megfigyeljetek, keressétek az okokozati összefüggéseket a jelenségek vizsgálatánál. A tanulásban, a hasznos ismeretek elsajátításában továbbra is segítséget nyújt számotokra a tankönyv, a munkafüzet, és az Első Atlaszom. Az idei tananyag segíti, hogy sok mindent megfigyelhessetek az élő természetben is, ám ehhez alaposan fel kell készülnötök a sétákra, a kirándulásokra.
A tankönyvben minden tanítási óra anyaga előtt kérdések, feladatok találhatók. Igyekezzetek ezekre a korábban tanultak alapján a válaszokat megadni! A tankönyv szövegének végén Jegyezd meg!" címszó alatt megtaláljátok az újonnan tanult legfontosabb fogalmakat, a kérdések megválaszolása pedig a tanultak áttekintését, a lényeges ismeretek kiemelését segíti.
tartalomjegyzék :
Emlékeztető 5
Helyzet és mozgás 5
Hazai tájak 6
Európa és hazánk helyzete 7
Tengerek és szárazföldek 7
Tájékozódás a földgömbön I. 9
Tájékozódás a földgömbön II. 11
Földünk éghajlati övei 13
Magyarország helye Európában és a Földön 17
Az Időjárás És Az Éghajlat 19
Az időjárás megfigyelése 19
Időjárási megfigyelések 23
Mikor beszélünk időjárásról és mikor éghajlatról? 23
Az éghajlatot kialakító tényezők 26
Európa éghajlata I. 28
Európa éghajlata II. 31
Európa helyzete és éghajlata (Összefoglalás) 34
Hegységek Képződése 35
......hát a többi már nem fért bele a 4095 karakterbe ...
6db képet töltöttem fel róla :
minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat
személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta